Volleyball
|
Trentino
— Jastrzebski Wegiel
05 May 15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ciudad de Buenos Aires B
— Nautico Hacoaj
26 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Universitario de La Plata
— Gimnasia y Esgrima de Buenos Aires
26 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Castelar
— Ciudad de Buenos Aires
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Glorias
— Nautico Hacoaj
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Harrods
— Scholem Aleijem
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lomas del Mirador
— Nautico Zarate
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Moron
— Gimnasia Villa del Parque
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mupol
— Italiano
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tortuguitas
— Estudiantil Porteno
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Circulo General Urquiza
— Atletico Palermo
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Defensores de Banfield
— Huracan San Justo
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Matanza
— Lanus
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Moron B
— La Patriada
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||
|
|
San Fernando
— Banfield
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UNLAM B
— Banco Nacion
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Italiano de Escobar
— Universidad Buenos Aires
26 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Atletico Huracan B
— All Boys Saavedra
26 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Gimnasia y Esgrima Sarandi
— Pirana
26 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
UNTREF
— Municipio Lomas de Zamora
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Waldviertel
— Aich / Dob
27 Apr 18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Muhlviertel
— Bad Radkersburg
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Knack Roeselare
— Maaseik
19:30
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Menen
— Waremme
26 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Asterix Avo
— Tchalou
27 Apr 19:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bevo Roeselare
— Gent
27 Apr 19:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
SeSI-SP
— Renata
28 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Levski
— CSKA Sofia
26 Apr 17:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dinamo
— Mladost Zagreb
26 Apr 19:15
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Usti nad Labem
— Dobrichovice
26 Apr 17:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nantes
— Levallois
26 Apr 19:00
|
1st Leg 0:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Olympiacos
— Panathinaikos
27 Apr 19:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MAV-Elore
— Kaposvar
26 Apr 16:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MAFC Budapest
— Debreceni
19:00
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kozgaz
— Semmelweis Egyetem
18:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Dag KSE-2
— Corvinus Egyetemi
19:15
|
|||||||||||||||||
|
|
VESC
— Vasas SC
26 Apr 17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
BVSC-Zuglo
— TFSE
26 Apr 19:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Afturelding
— Hamar
27 Apr 15:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
KA Akureyri
— Afturelding
19:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sukun Badak
— Jakarta STIN BIN
26 Apr 12:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Popsivo Polwan
— Gresik Petrokimia
26 Apr 08:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Jakarta Elektrik
— Jakarta Livin Mandiri
26 Apr 10:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Maccabi Haifa Carmel
— Maccabi Jaljulia
19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Letran Knights
— Mapua Cardinals
26 Apr 00:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Perpetual Altas
— San Sebastian Golden Stags
26 Apr 10:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Letran Lady Knights
— Mapua Lady Cardinals
26 Apr 03:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
University Perpetual Help System Lady Altas
— San Sebastian Lady Stags
26 Apr 07:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Jastrzebski Wegiel
— Aluron Virtu
27 Apr 16:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Projekt Warszawa
— Resovia Rzeszow
26 Apr 19:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Visla Bydgoszcz
— MKS Bedzin
19:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nowy Dwor Mazowiecki
— MKS Imielin
26 Apr 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MKS Sokol Mogilno
— Siatkarski Pila
26 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sporting
— Vitoria
19:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Alba Blaj
— Voluntari
26 Apr 18:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Targoviste
— Rapid Bucuresti
27 Apr 15:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tomis Constanta
— Arges Pitesti
26 Apr 14:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Zenit Kazan
— Dynamo Moscow
26 Apr 17:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kuzbass Kemerovo
— Yenisei
26 Apr 13:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Leningradka
— Dynamo Moscow
26 Apr 17:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|